Szlachetna Paczka dotarła na Powiśle Dąbrowskie

Ruszyła 16 edycja Szlachetnej Paczki. Kolejny rok walki z biedą. Po raz pierwszy na tak wielką skalę rusza również na Powiślu Dąbrowskim. W projekt zaangażowanych jest bardzo wielu Partnerów, Wolontariuszy, Darczyńców, ludzi życzliwych, chętnych do pomocy a przede wszystkim rodzin w potrzebie. Ta bardzo szlachetna akcja ma pełne poparcie naszego posła Wiesława Krajewskiego.

 

Do paczki włączamy rodziny, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i walką każdego dnia udowadniają, że chcą się z tej biedy wydostać. Paczka ma być impulsem, promykiem który daje nadzieję na przyszłość. Ma uświadomić potrzebującej rodzinie, że ktoś w nich wierzy. Że są ludzie, którzy widzą w nich człowieka.

Z naszego rejonu zostało nam poleconych 62 rodziny z gmin: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Olesno, Radgoszcz i Szczucin. Każda Rodzina ma przydzielonego swojego SuperW,
to właśnie on wchodzi najgłębiej w świat biedy. W tej chwili 21 wolontariuszy odwiedza rodziny, w celu znalezienia Dobrych Rodzin, które chcą wydostać się z trudnej sytuacji życiowej.
Po 2 spotkaniach z rodziną i przeprowadzonym wywiadzie środowiskowym SuperW decydują o włączeniu do projektu lub rezygnacji. W projekcie wezmą udział jedynie te rodziny u których wolontariusze zauważą chęć do zmian i podczas wspólnych spotkań ustalą potrzeby tych rodzin.
19 listopada.-  jest to dzień Otwarcia Bazy Rodzin. W ten dzień na stronie www.szlachetnapaczka.pl będzie można poznać historie rodzin z Powiśla Dąbrowskiego oraz listę ich potrzeb. Dbając o anonimowość rodzin będą tam tylko niezbędne informacje dla poznania ich historii i trudu jaki wkładają w codzienne życie. Dla rodziny którą wybierzesz przygotujesz Szlachetną Paczkę z listy potrzeb przygotowanej przez nią i SuperW. W zeszłym roku średnia wartość Paczki przekroczyła 2000 zł a średnia liczba osób przygotowujących jedną paczkę to 43 osoby. Razem możemy więcej.

10 grudnia –  jest to wyjątkowy dzień w którym wszystkie rodziny włączone w projekt otrzymają Paczki. Jeżeli Rodzina i Darczyńca wyrażą chęć to paczkę można dostarczyć wraz z wolontariuszem. Niedługo przekażemy Państwu więcej informacji. Zachęcamy również do polubień naszej strony na Fb i śledzenia naszych działań:

https://www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaPowisleDabrowskie/

 

Lider Rejonu Powiśle Dąbrowskie

Piotr Ryński

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube