Biografia

Poseł na Sejm VIII kadencji. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji (kierunek administracja) Uniwersytetu Rzeszowskiego. Członek Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 3 czerwca 1964 roku. Przedsiębiorca. Mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej. Żonaty, troje dorosłych dzieci, trzy wnuczki, lubi aktywny wypoczynek (współtwórca drużyny oldbojów – przedsiębiorców z regionu dąbrowskiego).
bez-tytulu

Zawodowo zajmował się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Na przełomie lat 80 i 90-tych pracował w jednej z najbardziej innowacyjnych firm krakowskich, w MERA-KFAP Kraków oraz tarnowskich Azotach. W polityce od 1990 roku (Komitet Obywatelski Solidarność, potem, w 1991 roku współtworzył Porozumienie Centrum w Tarnowie (zakładali je bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy). Później dołączył do Prawa i Sprawiedliwości. Uczestniczył w tworzeniu i działalności Komitetu Obywatelskiego Solidarność na terenie Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa. W 2006, 2010 i 2014 wybierany na radnego powiatu dąbrowskiego. Od 2006 do 2010 sprawował urząd starosty tego powiatu.
W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu z piątego miejsca na liście PiS z okręgu 15. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 13 060 głosów.
 bez-tytulu1

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju (podkomisja stała do spraw mikro, małych i średnich przedsiębiorstw).

Przynależność do zespołów parlamentarnych: Parlamentarny Zespół ds. Policji, Parlamentarny Zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r. , Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, Parlamentarny Zespół Sportowy, Parlamentarny Zespół ds. rolnictwa ekologicznego.

Przynależność do stałych delegacji parlamentarnych i grup bilateralnych: Polsko-Chilijska Grupa Parlamentarna, Polsko-Chorwacka Grupa Parlamentarna, Polsko-Norweska Grupa Parlamentarna.

bez-tytulu2

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube