Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dąbrowie Tarnowskiej

Wczoraj 1 marca 2017 roku pod Pomnikiem w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość upamiętniająca walkę Żołnierzy AK i innych formacji o godność i suwerenność Polski z komunistycznym najeźdźcą. Patronat nad uroczystością objął senator RP prof. Kazimierz Wiatr oraz poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski.

Organizatorem apelu był Komitet Organizacyjny w skład, którego weszli: Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia, Parafia Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, ZSP nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, DDK, Związek Strzelecki „Strzelec” w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Środowiska Patriotyczne.
Po wieczornej mszy św., mieszkańcy naszej miejscowości oraz delegacje z pocztami straży, szkół, stowarzyszeń i instytucji przeszli pod Pomnik w Parku Miejskim aby wziąć udział w apelu, prowadzonym przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych.
Wykład dotyczący bohaterskiej działalności Żołnierzy Niezłomnych ze szczególnym uwzględnieniem terenu naszego powiatu, wygłosił nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej- pan Włodzimierz Piasecki.
Wartę honorową pod pomnikiem trzymali „Strzelcy” z Dąbrowy Tarn., oraz dzieci z zastępu Orląt z Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej w Żelazówce.
Aby oddać hołd i cześć poległym Żołnierzom na zakończenie wieczornicy złożono wieńce i zapalono znicze.
Na uroczysty apel przybyli senator RP prof. Kazimierz Wiatr, poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Jacek Sarat, radni powiatu dąbrowskiego i gminy Dąbrowa Tarnowska, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich Mieczysław Śliski.

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube