10 kwietnia – VIII Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

We wtorek 10 kwietnia w całej Polsce były obchodzone uroczystości świeckie i kościelne związane z tragiczną rocznicą katastrofy samolotu TU-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 pod Smoleńskiem z 96 osobami na pokładzie.

Zginęła wtedy głowa państwa Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych.

Pasażerowie samolotu rządowego stanowili oficjalną delegację Polski na obchody upamiętniające 70-tą rocznicę ludobójczej zbrodni dokonanej z rozkazu Kremla na polskich oficerach w Katyniu, w 1940 roku.

Poseł Wiesław Krajewski od rana uczestniczył w obchodach 8 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, wraz z delegacją rządu i innymi parlamentarzystami wziął udział w Apelu Pamięci na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim oraz późniejszych uroczystościach.

 

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube