Wywiad dla „Polskie Radio 24″ o „piątce Morawieckiego”

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki zaprezentował pięć nowych projektów. Wśród nich jest wyprawka dla uczniów w wysokości 300 złotych. W Polskim Radiu 24 komentarz Wiesława Krajewskiego, posła PiS.

Jak mówił na naszej antenie polityk Prawa i Sprawiedliwości, w kontekście kolejnej inicjatywy wspierającej polskie rodziny nie można mówić o rozdawnictwie, a inwestycji. – Państwo ma dbać o dochody budżetowe. Od momentu, kiedy PiS przejął władzę, uszczelniany jest system podatkowy. Drugą, istotną rolą państwa jest sprawiedliwy podział dóbr, które państwo uzyskuje z polityki fiskalnej. W momencie, gdy pieniędzy jest więcej, możemy proponować rozwiązania, które wspierają polskie rodziny. To inwestycja w przyszłość – wskazywał Wiesław Krajewski.

Gość PR24 podkreślał, że kolejne inicjatywy PiS to właśnie efekt zwiększonych wpływów budżetowych. – Na podstawie doniesień medialnych, a także osobistej obserwacji biznesu jako przedsiębiorca, widzę, że państwo nawaliło w kwestii ściągalności należnych mu danin. Komisja śledcza ds. VAT obnaży patologię, jaka miała miejsce podczas rządów PO-PSL – komentował poseł Krajewski.

Mateusz Morawiecki, oprócz wyprawki dla uczniów, zapowiedział również wprowadzenie „mniejszego ZUS” dla małych firm oraz obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., a także przeznaczenie 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+ i 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/PAP/zz

___________________

Data emisji: 17.04.18

Godzina emisji: 7.10

ŹRÓDŁO — https://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/2095451,Wieslaw-Krajewski-PiS-o-piatce-Morawieckiego

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube