Wizyta ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka w Biurze Poselskim

Na zaproszenie posła Wiesława Krajewskiego, 4 kwietnia 2016 r. w Biurze Poselskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie z udziałem ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka i dyrektora krakowskiego oddziału GDDKiA –Tomasza Pałasińskiego.

Głównym tematem spotkania było zapoznanie zebranych gości a za pośrednictwem mediów, mieszkańców regionu, z etapem prac związanych z budową obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej.

Odniesiono się również do planów modernizacji drogi krajowej nr 73 na odcinku Tarnów- Szczucin.

Minister Andrzej Adamczyk wspomniał, iż „ droga do obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej była drogą przez mękę”. Zaznaczył również, że po latach walki o budowę objazdu miasta, dokumentacja jest gotowa i kompletna a za dwa lata mieszkańcy będą mogli cieszyć się długo oczekiwaną drogą.

Obecny na spotkaniu dyrektor GDDKiA oddziału w Krakowie Tomasz Pałasiński dodał, że budowa jest na etapie sprawdzania 20 ofert przetargowych, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. Obwodnica Dąbrowy znajduje się w programie budowy dróg krajowych i jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Potwierdził termin realizacji inwestycji za ok. 2 lata.

Drugą część konferencji kontynuowano w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

Oprócz tematu wiodącego dot. obwodnicy poruszono wątek przebudowy drogi krajowej nr 73. Podkreślono, że trwają spotkania z władzami poszczególnych gmin, które mają wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca na tym odcinku drogi. Będą one w pierwszej kolejności uwzględniane przy modernizacji drogi Tarnów – Szczucin.

Dyrektor GDDKiA zadeklarował zainstalowanie jeszcze  w tym roku świateł pulsacyjno – ostrzegających nad przejściem dla pieszych w miejscowościach Smęgorzów i Żelazówka.

 

 

SAM_0150

 

SAM_0157

 

SAM_0175

 

SAM_0192

 

SAM_0194

 

SAM_0196

 

SAM_0202

 

SAM_0205

 

SAM_0207

 

SAM_0223

 

SAM_0225

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube