Uroczyste otwarcie wystawy w Sejmie o św. o. Maksymilianie Marii Kolbe

18 maja 2016 roku, uroczystego otwarcia wystawy zorganizowanej w Sejmie RP przez posła Wiesława Krajewskiego i senatora prof. dr hab. Kazimierza Wiatra, dokonał wicemarszałek Sejmu prof. Ryszard Terlecki. Celem wystawy jest przybliżenie postaci Św.Ojca Maksymiliana M. Kolbego. Ma to związek z przypadającą w 2016 roku 45. rocznicą beatyfikacji zakonnika, 75.rocznicą męczeńskiej Jego  śmierci oraz 100.leciem Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej.

Autorem wystawy jest Jan Hajduga z Dąbrowy Tarnowskiej – Prezes Zarządu Diecezjalnego Diecezji Tarnowskiej Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej.

Podczas spotkania, referat o drodze życiowej i męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana M.Kolbego wygłosił Prezes Narodowy Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce o. Stanisław M. Piętka.

Okolicznościowe wystąpienie zaprezentował również ks. Stanisław Śliwa,  Diecezjalny opiekun Rycerstwa Niepokalanej z Diecezji Tarnowskiej i przedstawiciel biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

W otwarciu wystawy wzięli udział Przewielebny Ojciec Prowincjał Wiesław Pyzio z Niepokalanowa oraz parlamentarzyści i zaproszeni goście.

Cała wystawa podzielona jest na 18 tablic, przedstawiających inicjatywy, które w swoim krótkim życiu zapoczątkował św. Maksymilian Kolbe, a które zaowocowały pięknymi dziełami. Dzieła te przez  okres prawie 100 lat nigdy się nie zdezaktualizowały i nie straciły na świetności.

 

 

IMG_0176

IMG_0182

IMG_0371

IMG_1886

IMG_1887

IMG_1889

IMG_1891

IMG_1892

IMG_1893

 

 

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube