Mistrzostwo Polski łuczniczki z klubu MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

 

Zawodniczka wspieranego przez Grupę Azoty klubu MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, Małgorzata Mickiewicz wywalczyła złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Łucznictwie. W sobotę, 4 marca nowa Mistrzyni Polski gościła u prezesa Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego.
W spotkaniu uczestniczył zaproszony poseł z Powiśla Dąbrowskiego Wiesław Krajewski.

 

Zarówno prezes Wojciech Wardacki, który jak i poseł Wiesław Krajewski pogratulowali Małgorzacie Mickiewicz z Dąbrowy Tarnowskiej złotego medalu w łucznictwie.
Prezes pogratulował w imieniu całej Grupy, Zarządu i Pracowników życząc kolejnych sukcesów.
Bo przecież jeżeli Mistrzostwo Polski, to trzeba iść dalej – dodał wręczając zawodniczce okolicznościowy upominek.

 
Zawody, w których Małgorzata Mickiewicz zdobyła tytuł mistrzowski odbywały się w dniach 17-18 lutego br., w Kielnarowej, do finału dotarła w bardzo ładnym stylu. W 1/16 dąbrowianka pokonała 6:2 Dominikę Domańską (Agros Zamość), a w 1/8 finału 6:4 – Ewę Sobieraj (Marymont Warszawa).

 
Walka o strefę medalową przyniosła jeszcze więcej emocji. Po wygranej z Anną Tobolewską (Zryw Dobrcz) po dogrywce, przyszedł czas na półfinał. Tam zawodniczka Dąbrovii pokonała 6:2 Magdalenę Śmiałkowską (Społem Łódź).

 
Rywalizacja o mistrzostwo kraju rozegrała się więc pomiędzy Małgorzatą Mickiewicz a Aleksandrą Baran (Stella Kielce). Po raz kolejny swój kunszt pokazała zawodniczka Dąbrovii, wygrywając 6:2 i sięgając po tytuł najlepszej łuczniczki w Polsce.

 
Grupa Azoty wspiera MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska od 2014 roku. W tym czasie zawodnicy dąbrowskiego klubu osiągnęli wiele sukcesów, gdyż jest to jeden z najlepszych klubów łuczniczych w Polsce.

 
Dąbrowianka Małgorzata Mickiewicz urodziła się w 1987roku. Po skończonym Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna przy ul. Zaręby kontynuowała naukę w dąbrowskim Liceum Ogólnokształcącym. Po ukończonych studiach z zakresu fizjoterapii pracuje w SG ZOZ (Przychodnia Miejska) przy ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej jako fizjoterapeutka.

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube