Minister Krzysztof Jurgiel w Szczucinie

W sobotę 12 maja 2018 roku, gościł na terenie gminy; Gręboszów, Olesna i Szczucina – minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, którego podejmował i oprowadzał poseł Wiesław Krajewski.

Minister rozpoczął odwiedziny w naszym regionie od przeprawy promowej na Wiśle z Nowego Korczyna (województwo świętokrzyskie) do Borusowej w gminie Gręboszów.
Na cmentarzu w Gręboszowie złożył wiązankę i znicze na grobie patrioty i znanego działacza przedwojennego SL- Jakuba Bojko, anastępnie udał się na grób śp. Roberta Kądzielawy – Przewodniczącego Rady Powiatu Dąbrowskiego w latach 2006-2010.
Minister Rolnictwa złożył również kwiaty pod pomnikiem mjr H. Sucharskiego oddając cześć obrońcy Westerplatte.
Następnie Krzysztof Jurgiel spotkał się z rodziną Mieczysława Wcisło, który wraz z synami prowadzi duże i prężnie działające gospodarstwo rolne w miejscowości Kozłów w gminie Gręboszów.
Po zakończeniu spotkania w gminie Gręboszów minister wraz z posłem i delegacją osób towarzyszących udał się na Piknik Rodzinny w Oleśnie, który zorganizowano w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie.
Z gminy Olesno minister udał się do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie na otwarte spotkanie z mieszkańcami powiśla dąbrowskiego a szczególnie z rolnikami.
Przed spotkaniem odbyła się konferencja prasowa, którą minister Krzysztof Jurgiel odbył w towarzystwie posła Wiesława Krajewskiego, posła Włodzimierza Bernackiego, posła Michała Wojtkiewicza i poseł Anny Czech.
W pierwszej części spotkania minister przedstawił założenia dla rolnictwa na kolejne lata a następnie odpowiadał na szereg pytań z sali w kwestii dotyczącej Ubezpieczenia Społecznego rolników w KRUS-ie oraz dotyczących sprzedaży zbóż i trzody chlewnej.
Po zakończeniu wizyty w Szczucinie minister udał się na kolejne spotkanie do Proszowic.

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube