Lekcja historii o Żołnierzach Wyklętych

W dniach 11-12 marca 2017 roku, z inicjatywy posła Wiesława Krajewskiego odbyło się szereg spotkań z Tadeuszem M. Płużańskim, znanym autorem książek o walce i losach Żołnierzy Wyklętych. Wykłady autora miały miejsce w Tarnowie, Radłowie, Ryglicach i w Oleśnie.

Spotkania z Tadeuszem M. Płużańskim podobnie jak rok temu przyciągają rzesze zainteresowanych nie tylko historią końca II wojny światowej i powojennej Polski Ludowej ale również wszystkich świadomych swej tożsamości, pragnących poznać prawdziwą historię od 1944 roku, historię 19 -stu lat komunistycznego terroru
i fizycznego likwidowania Żołnierzy AK oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.W każdym z miejsc spotkania autorskiego, gościa witał poseł Wiesław Krajewski.
W Oleśnie spotkanie miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dziennikarza przywitali: dyrektor jednostki Małgorzata Morawiec i wójt Olesna Witold Morawiec.
W Ryglicach dziennikarza przywitał ks. Proboszcz parafii pw. Św. Katarzyny w Ryglicach -Franciszek Kuczek oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach Janusz Szczęch.
W Tarnowie słowo wprowadzające w wykład wygłosił Tomasz Stelmach- członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, który udostępnił placówkę CKiW OHP, którą kieruje.
Na spotkanie w Radłowie z autorem książek, które można było nabyć po każdej prelekcji, przybyli również: Starosta Tarnowski Roman Łucarz i etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego – Jacek Hudyma.

Tadeusz M. Płużański – historyk, pisarz i publicysta. Syn prof. Tadeusza Płużańskiego, więźnia stalinowskiego.
Ukończył studia historyczne. Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje w najbardziej poczytnych dziennikach i tygodnikach w kraju. Od końca 2013 roku, został prezesem Fundacji „Łączka”, która sprawuje opiekę i działalność wspierającą wobec Kwatery na Łączce.

TARNÓW

RYGLICE

 

OLESNO

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube