Gratulacje dla Księdza Ignacego Piwowarskiego

Składamy serdeczne gratulacje dla Księdza Ignacego Piwowarskiego z okazji otrzymania z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczenia państwowego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Order Odrodzenia Polski ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

Ksiądz Ignacy Piwowarski ur. 7 sierpnia 1941 r. w Buczu koło Brzeska. Święcenia kapłańskie przyjął w 1965 r., został mianowany proboszczem w Bereście (koło Krynicy) w 1981 r. W jego mieszkaniu w parafii Berest spotykało się wielu działaczy Solidarności z całego kraju, wspierał osoby internowane w stanie wojennym, jak również przez długi okres ukrywał sztandar „Solidarności”. Ksiądz Piwowarski był niezwykle oddany idei „Solidarności”. Pomagał w zbieraniu funduszy na opłacenie prawników z Krakowa broniących aresztowanych działaczy z Nowego Sącza. Prowadził oazy rodzin z diecezji tarnowskiej pod patronatem księdza biskupa Józefa Gucwy i księdza prof. Władysława Szewczyka. 

Parafię pw. św. Kazimierza w Radgoszczy objął w 1992 roku i pełnił tutaj posługę aż do emerytury, na którą przeszedł 26 sierpnia 2006 roku.

 

piwowarski

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube