Dąbrowski Bieg Niepodległości

W niedzielę 12 listopada br., w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny odbył się Bieg Niepodległości. Bieg zorganizowało Stowarzyszenie RUN TEAM Dąbrowa Tarnowska, a patronat nad wydarzeniem, które podkreślało znaczenie rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę objął poseł Wiesław Krajewski.

W biegu wzięły udział zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Trasa biegu została wytyczona alejkami parku miejskiego i zależności od wieku zawodników miała długość od 1 km do około 3 km.

Pamiątkowe medale wszystkim uczestnikom biegu wręczali; poseł Wiesław Krajewski oraz burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Uroczyste wręczenie pucharów i nagród, odbywało się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie na zawodników czekał posiłek regeneracyjny oraz nagrody, które losowane były spośród numerów startowych uczestników biegu.

Podczas części oficjalnej, w której wyniki biegu przedstawiła prezes RUN TEAM-u Magdalena Wilkosz,  gratulacje uczestnikom złożył poseł Wiesław Krajewski, który podziękował również pani prezes Stowarzyszenia RUN TEAM za pracę i zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia jakim jest Bieg Niepodległości  a pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Dąbrowie Tarn – Iwonie Wrzoskiewicz-Słonce., za udostępnienie placówki.

Następnie burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej K. Kaczmarski oraz Komendant Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej Mirosław Strach – (również uczestnik biegu), złożyli zawodnikom gratulacje i  podziękowania za liczne uczestnictwo zachęcając do spotkania w następnym dąbrowskim biegu.

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube