Brudziński: piątka Morawieckiego to plan działania na najbliższe sześć miesięcy

Wiceprezes PiS Joachim Brudziński na spotkaniu w Dąbrowie Tarnowskiej, które odbyło się w niedzielę 15 kwietnia br., zapowiedział kilka nowych projektów –  tzw. „piątke Morawieckiego”, która obejmuje ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

W swoim wystąpieniu Joachim Brudziński dodał, że nie są to hasła na „nieokreśloną przyszłość”, ale plan działań na najbliższe sześć miesięcy.

Mówiąc o wyprawce dla uczniów, szef MSWiA przypomniał, że od 1 sierpnia br. każda rodzina dostanie 300 zł na tzw. wyprawkę dla ucznia.

– Nie będzie silnej Polski, rozwoju kraju, jeżeli nie będziemy wspierać polskich rodzin. Jeśli nie spowodujemy, że będzie się rodzić więcej dzieci, nasze społeczeństwo będzie się kurczyć. Ta wyprawka, podobnie jak „Program 500 plus”, to element przywracania godności polskim rodzinom, żeby rodziny nie musiały się otwierać na propozycje lichwiarskich firm, które uaktywniają się pod koniec wakacji – powiedział Brudziński.

Wiceprezes PiS, mówiąc o planach obniżenia CIT-u, podkreślił, że nie będzie rozwoju polskiej gospodarki bez polskiej przedsiębiorczości, dlatego jest to kolejna propozycja rządu dla polskich przedsiębiorców. – To jest jasna deklaracja, że CIT dla średnich i małych firm zostanie obniżony do 9 proc. – mówił.

Ocenił również, że zmniejszenie obciążeń na ZUS dla młodych przedsiębiorców znacznie ułatwi im rozpoczęcie prowadzenia biznesu.

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube